top of page

Nie Kiepuj Do Wody 2023

Za nami V edycja "Nie Kiepuj Do Wody - music festival"! Po raz kolejny gościliśmy w porcie Nowy Sztynort gdzie 29 września 2023 odbyły się festiwalowe wydarzenia!

Tegoroczny festiwal to nasz mały jubileusz. Od 5 lat w naszej niepowtarzalnej formule zwracamy uwagę mieszkańcom i turystom: żeglarzom oraz motorowodniakom, na najważniejsze problemy związane z wykorzystywaniem ekosystemów wodnych. W tym roku na "Nie Kiepuj Do Wody - music festiwal" zapraszamy w piątek, 29.09.2023 do portu w Sztynorcie. W planie warsztaty ekologiczne i koncerty festiwalowe. Ponadto konkurs z nagrodami w którym do wygrania jest m.in. czarter jachtu Maxus 34! Wydarzenie jak co roku jest oczywiście otwarte dla wszystkich, którym Mazury i ekologia nie są obojętne. Wstęp jak zawsze - wolny!


Zobacz jak było: /zdjęcia na dole strony/


Gwiazdą tegorocznej edycji był Sidney Polak! Muzyk, kompozytor i autor tekstów. Za swoją pierwszą płytę "Sideny Polak" nagrodzony trzema Fryderykami. Szerokiej publiczności znany m.in. ze swoich hitów "Chomiczówka", "Otwieram wino ze swoją dziewczyną" czy "Butelki". W czasie koncertu nie zabraknie dobrze znanych utworów jak i materiału z najnowszej płyty "3".


Na scenie Nowego Sztynortu zagrali również artyści, którym mazurskie klimaty nie są obce. Mazurka z urodzenia - Monika Stankiewicz rozbuja publiczność klimatycznymi nutami. Towarzyszyć jej będą Rafał Jędrzejowski (gitara) i Mateusz Stankiewicz (cajon). Kuba Kęsy tradycyjnie na koncert do Sztynortu przypłynie jachtem! Muzyk związany z festiwalem od pierwszej edycji z pewnością nie pominie festiwalowego przeboju czyli kawałka z refrenem "Nie Kiepuj Do Wody".Miejsce festiwalu: Nowy Sztynort! To największy port jachtowy na Mazurach usytuowany na skraju rezerwatu przyrody pomiędzy jeziorami Dargin i Mamry. To miejsce gdzie historia regionu przeplata się z teraźniejszością. Od około 1400 roku Sztynort był posiadłością rodu Lehndorffów, który zarządzał nim do XIX w. Do dziś w Sztynorcie i okolicach można zobaczyć obiekty związane z burzliwą historią tego miejsca m.in. pałac Lehndorffów, park pałacowy w którym można pospacerować wśród kilkusetletnich dębów czy zabytkową kapicę i herbaciarnię.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin.

Zdjęcia z Nie Kiepuj Do Wody Music Festival 2023


コメント


bottom of page