top of page

Nie Kiepuj Do Wody - music festival 2019

Druga edycja festiwalu odbyła się 27 września 2019. Motywem przewodnim jest ochrona wody, a w szczególności naszych mazurskich jezior. Co roku tysiące turystów spędza urlop na terenie Wielkich Jezior Mazurskich nie zastanawiając się nawet jak ich pobyt wpływa na unikatową przyrodę tego obszaru. A wystarczą małe zmiany w codziennych przyzwyczajeniach by zmniejszyć antropopresję i zachować stan środowiska.

Nie Kiepuj Do Wody - music festival odbył się w tym roku w porcie Sztynort nad Jeziorem Sztynorckim. Na festiwalowej scenie zagrali Kuba Kęsy, Bartek Grzanek Trio oraz Dubrising.

Kuba Kęsy to Miłośnik Mazur pełną gębą, ekowariat, studiował wokal w mazurskiej szkole tańca i śpiewu "Świdry". Wokalista i gitarzysta. Zapytany o to jak mamy go opisać odpowiedział: "Ostatnio moja tożsamość muzyczna jest trochę niewiadoma, poza tym, nie lubię się szufladkować, Let the music speak for itself!".


Bartek Grzanek Trio to muzycy z kręgu bluesa nie bojący mieszać nurtów. Z pewnością rozbujają słuchaczy głębokim, gęstym brzmieniem z nutą melancholii z solowej płyty frontmena - gitarzysty i wokalisty Bartka Grzanka. Wraz z nim na scenie zagrają Tomasz Cyranowicz na gitarze basowej oraz Wojtek Kidoń na perkusji.


Dubrising to skład który przyniesie ostatnie tchnienie lata wraz ze swoją energetyczną, pulsującą muzyką. Sami o sobie mówią, że są "kolektywem ludzi otwartych na poznanie tego co jeszcze nie poznane, na poszukiwanie we wnętrzu oraz w nieskończonej przestrzeni, która stanowi i otacza wszystko co istnieje.


W festiwalowy piątek dzięki współpracy z Niemiecko-Polską Fundacją Ochrony Zabytków Kultury będzie możliwość zobaczenia Pałacu Lehndorffów od środka i to z przewodnikiem! Wejścia odbędą się o godz. 12:00 i o godz. 16:00. Zbiórka przed wejściem głównym do pałacu!Na zgłodniałych czekać będą Restauracja Baba Pruska serwująca dania z najwyższej póki oparte na świeżych lokalnych produktach, foodtrack portugalski Prato Do Dia w którym miłośnicy kuchni znajdą smaki południa oraz wege foodtrack Zieleniak, który swoimi potrawami przekona nawet najbardziej zagorzałych przeciwników kuchni bezmięsnej.

Miejsce festiwalu - port Sztynort to największy port jachtowy na Mazurach usytuowany na skraju rezerwatu przyrody pomiędzy jeziorami Dargin i Mamry. Od około 1400 roku Sztynort był posiadłością rodu Lehndorffów, który zarządzał nim do XIX w. Do dziś w Sztynortcie i okolicach można zobaczyć obiekty związane z burzliwą historią tego miejsca m.in. pałac Lehndorffów, park pałacowy w którym można pospacerować wśród kilkusetletnich dębów czy zabytkową kapicę i herbaciarnię. Uczestników naszego festiwalu zachęcamy do zapoznania się z historią Sztynortu przy okazji odwiedzenia festiwalu! Wraz z portem Sztynort przygotowaliśmy mini przewodnik ułatwiający zwiedzanie. Szczegóły niebawem!
Comments


bottom of page